Wycieczka klas V w Pieniny

11 października klasy V pojechały na wycieczkę w Pieniny. Pod szkołą mieliśmy już być o godzinie 6:15, a wyjechaliśmy o 6:30. Droga do miejsca docelowego trwała prawie 3 godziny, ale nam się nie dłużyło :-).

Gdy dojechaliśmy do Sromowców zaczęliśmy naszą wyprawę na Trzy Korony. Już po 500 metrów mogliśmy sobie usiąść, zjeść kanapki, wypić ciepłą herbatę i przybić pieczątki. Po 25 minutach ruszyliśmy w drogę.

Na początku pan przewodnik poinformował nas, że jesteśmy w Parku Narodowym więc nie można schodzić ze szlaku, zrywać gałęzi i liści ani siadać na ziemi. Prawię wszyscy dostosowali się do tych reguł. Szliśmy żółtym szlakiem, było trochę trudno, a szczególnie dla pań opiekunek :-). Po godzinie zrobiliśmy postój, Który niestety trwał tylko 15 minut. Pogoda nam dopisywała i choć wiał lekki wiaterek nie przeszkadzało nam to.

Po godzinie dotarliśmy do naszego celu. Podzieliliśmy się na grypy i razem z panem przewodnikiem wchodziliśmy po żelaznych schodach ( a było ich dużo) na taras widokowy. Takie tam były widoki, że chciałoby się tam zamieszkać. Można było tam zobaczyć ośnieżone Tatry, Słowację, Dunajec i inne fantastyczne miejsca. Niestety musieliśmy się pożegnać z tymi pięknymi widokami.

Gdy wszyscy już byliśmy razem zaczęliśmy powoli schodzić do Krościenka. Tam mogliśmy znaleźć jakąś knajpkę i coś zjeść albo się napić. Potem mieliśmy się zebrać pod kościołem. Robiło się już późno więc pomaszerowaliśmy do autokaru. O 19:30 byliśmy już w Piasku. I tak się skończyła nasza przygoda.

8 myśli w temacie “Wycieczka klas V w Pieniny”

  1. Na wycieczce najlepszy było schodzenie i powrót. :-)

  2. Najbardziej mi się podobały piękne widoki na zaśnieżone Tatr :bunny: :-D :-D

  3. A kto to nie pamiętał, o tym czego nie należy robić w Parku Narodowym?

  4. Superowy Opis Julka Gratuluje! I rzeczywiście nam się nie dłużyło
    :-D I LOVE wycieczki w góry

Możliwość komentowania została wyłączona.