Konkurs „Znam Dzieci z Bullerbyn”

29 października 2012 roku odbył się konkurs czytelniczy klas trzecich pt.”Znam Dzieci z Bullerbyn”. Celem tego konkursu było utrwalenie znajomości postaci i zdarzeń w lekturze „Dzieci z Bullerbyn”, a także zachęcenie uczniów do czytelnictwa. Konkurs składał się z pięciu etapów, po których wyłoniono zwycięzców. Eliminacje zostały przeprowadzone w klasach. Zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej przeczytanej lektury. Do dalszego etapu przeszli uczniowie z najwyższą liczbą punktów. W rozgrywkach klas trzecich brało udział 18 osób – 9 z klasy IIIa i 9 z klasy IIIb. W ostatnim etapie zmierzyło się sześcioro zawodników, z których wyłoniono zwycięzców.

I tak oto: I miejsce zajął Ryszard Odlanicki – Poczobut, II miejsce – Zuzanna Broncel, III miejsce – Jakub Olejarczyk. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody.