Dzieci bezpieczne w sieci

Fundacja Dzieci Niczyje, wraz z partnerami, opracowała rozwiązania profilaktyczne, które pomogą rodzicom w zapewnieniu bezpieczeństwa kilkuletnim internautom. Pomogą one także w edukacji nt. bezpieczeństwa online już od samego początku przygody z Internetem.

Necio.pl to projekt edukacyjny, na który składa się m.in. serwis internetowy, w którym rodzice wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym znajdą materiały multimedialne, gry, piosenki czy opowiadania. Te treści wprowadzają dziecko w świat komputerów i Internetu oraz zapoznają je z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w sieci.

Powstała także pierwsza przeglądarka bezpiecznych stron internetowych dla dzieci – BeSt. Przeglądarkę można pobrać ze strony www.best.fdn.pl.