Dzień Chłopca

Z okazji Waszego Święta – my, dziewczyny z  SP 10 w Piasku życzymy każdemu chłopcu:

– Dziewczyny – tylko tej najfajniejszej,

– Ciastek – tylko tych najsłodszych

– Samochodów – tylko tych najszybszych

– Zabaw – tylko najweselszych

– Przygód – tylko najciekawszych…

I butów – takich, co najlżejsze, w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

Każdy kto znajdzie siebie na zdjęciu może przyjść w poniedziałek do autorki wpisu.  :)

źródło: http://strony.aster.pl/zyczenia/na-dzien-chlopaka.htm

Podziel się jabłkiem

Pod taką nazwą odbyła pierwsza w tym roku  akcja promująca zdrowe odżywianie. Wrzesień to dobra pora na jabłka.  Akcję przeprowadzili  uczniowie klasy Ib, IIb oraz III b. W kolejne dni uczniowie przynosili piękne okazałe rumiane jabłka, które następnie zostały umyte i podzielone na części. Na przerwach pierwszoklasiści, drugoklasiści i trzecioklasiści  częstowali kolegów oraz pracowników szkoły. Okazało się, że jabłko (ze skórką!) to zdrowa, smaczna i słodka przekąska. Jedli chłopcy i dziewczyny, młodsi i starsi.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu akcji: Rodzicom za jabłka, Paniom Kucharkom za przygotowanie jabłek do konsumpcji oraz pani Ewie i Pani Mireli za zmaganie się z gilotynką do jabłek! Dziękujemy!

Na deser jeszcze warto przeczytać: Kilka słów o jabłku