Wycieczka w kopalni Guido i na zamku w Będzinie

Dnia 26 czerwca uczniowie z klas czwartych i piątych pojechali na Edukacyjną Wycieczkę. Pierwszą atrakcją była Zabytkowa Kopalnia GUIDO w Zabrzu. Podzieleni na małe grupki, z kaskami na głowach i latarkami ruszyliśmy pod ziemię. Mogliśmy dowiedzieć się jak pracowali ludzie w kopalni gdy jeszcze nas nie było na świecie, kto pracował w kopalniach i jakich urządzeń używano się do wydobywania węgla. W połowie drogi mogliśmy uczestniczyć w edukacyjnej zabawie polegającej na odnalezienie w piasku różnych kamieni, zębów i trylobitów.


Po zwiedzeniu całej kopalni wyruszyliśmy do Będzina gdzie na nas czekały kiełbaski z grilla przygotowane przez Panią Pająk. Gdy wszyscy byli najedzeni zaczęliśmy zwiedzanie zamku. Zamek nie był za duży lecz wynieśliśmy z niego dużo wiedzy na temat Będzina, broni i zbroi z średniowiecza, a także mieliśmy możliwość wejścia na wysoką wieżę która znajdowała się tuż obok zamku.

Następnie powędrowaliśmy do Pałacu Mieroszewskich gdzie zapoznaliśmy się z kulturą ludzi, którzy zamieszkiwali dawniej ziemie obecnego Będzina. na zakończenie zwiedzania ekspozycji kilku naszych chłopców zmieniło się w rycerzy za sprawą małych zakupów dużych pamiątek.

Gdy już zostaliśmy powiadomieni że „koniec zwiedzania na dziś” pobiegliśmy truchtem do autokaru. Podróż nam się nie dłużyła więc szybko znaleźliśmy się w Piasku.

Polecam takie wycieczki, ponieważ nie tylko można się na nich dużo rzeczy dowiedzieć, ale i spędzić sympatycznie czas z kolegami i koleżankami.

Julia Wagner kl. IV b

Jedna myśl w temacie “Wycieczka w kopalni Guido i na zamku w Będzinie”

Możliwość komentowania została wyłączona.