Wycieczka klas czwartych na Kozią Górkę

W środę klasy czwarte udały się na Kozią Górkę. Opowiem wszystko od samego początku! Rano mieliśmy zbiórkę na dworcu kolejowym w Piasku! Jechaliśmy pociągiem do Bielska. Od dworca szliśmy drogą aż doszliśmy do Cygańskiego Lasu.

Tam szliśmy długim i stromym szlakiem, po drodze  widzieliśmy   wiele  salamandr  plamistych  ( takich jak na obrazku). Gdy doszliśmy,  na szczycie Koziej Górki było schronisko „Stefanka ”.  Na początku piekliśmy na ognisku kiełbaski. Ale jak by to było bez wygłupów Miłosza???  Miłosz z Patrykiem  zamiast kiełbasy piekli pianki! Po ognisku przeszliśmy do schroniska, można było  tam zamówić frytki,  herbatę i ciepłą czekoladę oraz kupić pocztówkę i pamiątkę. Gdzieś tak po godzince zaczęliśmy się zbierać i ruszyliśmy w drogę, ale wędrówka z powrotem poszła nam jakoś szybciej. Po drodze był plac zabaw gdzie spędziliśmy kilka chwil. A potem już poszliśmy na dworzec i pociągiem wróciliśmy do Piasku.   Była to wspaniała wycieczka, chciałabym  przeżyć  ją jeszcze raz!     Było super!

Becia, klasa IVb