Pszczyńskie Euro 2012

Wyśmienicie spisali się nasi chłopcy, którzy wzięli udział w rozgrywkach Pszczyńskiego Euro 2012. Mecze rozgrywały się na stadionie miejskim w Pszczynie w dniu 31 maja.

Zespół naszych chłopców grał w Grupie A i reprezentował Czechy. Po wygranych meczach z Grecją (SP 9 Łąka), Rosją (SP 7 Rudołtowice) i przegranym z Polską (SP 14 Wisła Wielka) wyszliśmy z grupy wraz z Grecją. W ćwierćfinale nasza drużyna wygrała z Holandią (SP 6), a w meczu półfinałowym ze Szwecją (SP 18). W Wielkim Finale chłopcy spotkali się znowu z Grecją przegrywając 1:0 co dało im II miejsce.

W rozgrywkach wybrano także Króla Strzelców. O zwycięstwie pomiędzy zawodnikiem SP Łąka i naszym Grzegorzem Rygułą zadecydowały strzały na bramkę, w których lepszy okazał się Grzegorz. Dodać należy, że nasz bramkarz, Adrian Żywczok, obronił strzał zawodnika z Łąki.

W zawodach uczestniczyli: Wojtek Anderko, Piotr Brauntsch, Michał Ryba, Grzegorz Ryguła, Mateusz Ryguła, Robert Warkocz, Adrian Żywczok. Gratulujemy!

2 myśli w temacie “Pszczyńskie Euro 2012”

  1. Pszczyńskie EURO 2012 to był bardzo dobry pomysł! Serdecznie Gratuluje Wojtek Anderko, Piotr Brauntsch, Michał Ryba, Grzegorz Ryguła, Mateusz Ryguła, Robert Warkocz, Adrian Żywczok i życze dalszego powodzenia w reprezentacji naszej kochanej szkoły!

Możliwość komentowania została wyłączona.