Poznajemy ciekawe zawody – logopeda

Uczniowie klasy Ia oraz Ib mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w zajęciach z panią Anną Kanią – polonistką i logopedą. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód logopedy, zobaczyli ciekawe filmiki i prezentację na temat poprawnej komunikacji, najczęstszych problemów z wymową oraz ich przyczyn. Dowiedzieli się, że wielu znanych polityków, artystów, solistów, celebrytów ma wady wymowy. Uczestniczyli aktywnie w ćwiczeniach usprawniających aparat mowy, w ćwiczeniach oddechowych. Nauczyli się, jak poprawić jakość swojej wymowy przez proste ćwiczenia językowe.

Okazało się, że zawód logopedy jest bardzo potrzebny, nie tylko małym dzieciom,  ale również artystom, politykom, mówcom, recytatorom, jak również ludziom chorym (po wylewach), którzy muszą uczyć się mowy od nowa.

Którzy polscy politycy, artyści, celebryci wymagają konsultacji logopedy? Jakie proste ćwiczenia należy wykonywać przed wygłaszaniem mowy lub recytacją wiersza? Zapytajcie pierwszoklasistów. Oni to już wiedzą i potrafią…

Zobaczcie, jak wyglądały zajęcia w pierwszych klasach.

Jedna myśl nt. „Poznajemy ciekawe zawody – logopeda”

Możliwość komentowania jest wyłączona.