Czwartki lekkoatletyczne 2011/12 – podsumowanie

Uczniowie z naszej szkoły po raz 12 brali udział w czwartkach lekkoatletycznych, które odbywały się jesienią i wiosną na stadionie miejskim w Pszczynie. Średnio w zawodach uczestniczyło 16 uczniów, którzy aktywnie spędzali swój wolny czas. Wyjazdy na te zawody dostarczały im wiele radości i emocji w osiąganiu wysokich wyników oraz pobijaniu własnych rekordów życiowych, doskonaliły ich umiejętności, zacieśniały więzi koleżeńskie.
Największą ilością startów (na 9 odbytych czwartków) wyróżnili się:

z kl IV a: Zosia Kłapyta i Karolina Śleziona – 9 razy
z kl. IV b: Monika Goldman, Natalia Palica i Maria Kania – 9 razy, Julia Malcher i Patrycja Sołtys – 8 razy, Bernadeta Spyra – 7 razy,
z kl. V b: Marta Kotwasińska – 9 razy i Katarzyna Wolszczak – 8 razy.

5 uczniów, którzy startując zdobywali miejsca I – III, zostało zwycięzcami Finału Miejskiego Czwartków i otrzymało medale oraz upominki. Są to:

Marta Kotwasińska – I miejsce w biegu na 60 m, I miejsce w skoku w dal (kl. V),
Katarzyna Wolszczak – II miejsce w biegu na 60 m, II miejsce w skoku w dal (kl. V),
Julia Malcher – III miejsce w skoku w dal (kl. IV),
Zofia Kłapyta – III miejsce w rzucie piłeczką palantową (kl. IV),
Patryk Tatarczuch – III miejsce w biegu na 300 m (kl. IV).

Startując w czwartkach uczniowie uzyskiwali bardzo dobre wyniki i ustanawiali swoje rekordy życiowe. Wyróżnili się wśród nich:
Marta : 8,64 sek. w biegu na 60m i 4,80 m w skoku w dal,
Kasia: 8,98 w biegu na 60 m i 4,28 w skoku w dal,
Julia: 3,67 m w skoku w dal,
Zosia – 26 m w rzucie piłeczką palantową,
Patryk: 53,39 sek. w biegu na 300 m.
Wszystkim startującym, a zwłaszcza zwycięzcom gratulujemy zdobytych wysokich miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Wyżej wymienieni uczniowie wraz z grupą 66 najlepszych sportowców z Pszczyny, wyjechali na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 22 – 24 czerwca w Łodzi.