Blogi Szkoły z Klasą 2.0

Kończymy już nasz projekt Szkoła z Klasą 2.0. Kończą także pracę nasi blogowicze. Chcemy Wam przedstawić tych najwytrwalszych. Dzisiaj nasza The best – Danuta Walasik.

Danuta prowadziła swój blog bardzo systematycznie i z wielkim zapałem. Zdobyła nagrodę za Lekcję 2.0 oraz 2 odznaki nadawane przez koordynatorów projektu: „Uczymy się z TIK” i „Działamy z TIK”. A oto jak ona sama opisuje:

Zaczęło się tak…

Na informatyce Pani Karolina Zioło powiedziała, że jest możliwość prowadzenia bloga, ponieważ nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z klasą 2.0” i oczywiście dostania dodatkowej oceny. Ja wraz z Martą i Agnieszką się zgłosiłyśmy. Niestety dziewczynom nie chciało się prowadzić bloga (ich strata) :).

Na początku to mi się nie chciało pisać, ale później zaczęło mi się to coraz bardziej podobać. Prowadząc bloga w komentarzach przeczytałam bardzo miłe rzeczy np.:

Komentarz Kaskora: „znalazłam waszego bloga, super i naprawdę wymagał dużej siły woli i zaangażowania aby prowadzić go tak na bieżąco, nasz niestety nie jest taki :(

Komentarz P.Beaty „Brawo Danusiu! Czytam Twojego bloga z przyjemnością! Potrafisz zainteresować czytelnika prostymi, codziennymi sprawami. Potrafisz dzielić się swoimi poglądami, emocjami i wiedzą. Jesteś wnikliwym obserwatorem i sprawnym komentatorem tego, co dzieje się wokół Ciebie. Pisz dalej o tym, co Ci w duszy gra…”

Komentarz Patrycji: „Na pewno to się przyda :) Świetnie prowadzisz bloga :)”

Komentarz Kasi: „Super blog!!!”

Komentarz Pani Magdy: „Piękny wiersz! Musiałaś się dużo napracować żeby napisać takie dzieło.” I wiele innych.

Tu też zajęłam 3 miejsce w konkursie „Moja lekcja 2.0”.

Pani Magda (koordynator blogów uczniowskich programu Szkoła z klasą 2.0) dawała mi cenne rady. Pani Karolina Zioło podsuwała mi pomysły na wpis. Kiedyś na Internecie przeczytałam artykuł P.Pawła o audiobookach i skopiowałam go, a później dodałam na swojego bloga. Jednak Pani Karolina napisała mi, że tego typu artykuły korzystają z ochrony praw autorskich jakby nie Pani Karolina to na moim blogu dalej był by błąd i ja sama byłabym w błędzie :).

Gdy byłam w sanatorium Pani Joanna, która udostępniła mi komputer żeby prowadzić tam bloga. Zapytała mnie czy prowadzę bloga, bo muszę czy dlatego, bo lubię. Odpowiedziałam jej, że dlatego, bo lubię. Później się nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że dzięki blogą nauczyłam się wielu różnych rzeczy np. robić prezentację w Prezi. Gdy czytałam blogi innych uczniów zauważyłam, że każdy kto prowadził bloga od początku do końca jest z tego zadowolony.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi prowadzić bloga i za miłe słowa, a szczególnie Pani Karolinie Zioło i Pani Magdzie Janiszewskiej :) Dziękuje również nauczycielom z naszej szkoły, a zwłaszcza P.Basi, P.Beatce za świetny pomysł związany z Euro 2012 :)

W następnym roku też będę blogować. To była świetna przygoda :D

2 myśli w temacie “Blogi Szkoły z Klasą 2.0”

  1. Zachęcam do czytania bloga Danusi, zwłaszcza tych, którzy chcieliby nauczyć się prowadzić bloga. Jest bardzo przemyślany. Dobrze się go czyta. Widać, że Danusia ma dużą potrzebę pisania i dzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami, emocjami, wiedzą. Interesuje się tym, co dzieje się wokół niej, jest bystrym obserwatorem.
    Danusiu! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Możliwość komentowania została wyłączona.