Dzień Strażaka w przedszkolu

Obchody Dnia Strażaka w przedszkolu stały się już tradycją. W tym roku obchodziliśmy go 18 maja. Strażacy OSP Piasek zaprosili nas do swojej remizy mieszczącej się niedaleko przedszkola. Grupa „Młodsze średniaki” przygotowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Pali się”. Po tym przedstawieniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Nasza straż pożarna”, za który to druhowie naszej straży wręczyli dyplomy oraz małe upominki. Nagrodzone zostały dzieci, które wzięły udział w konkursie: Dominika Warkocz, Paulina Kubica, Anna Kubica, Magdalena Wiencek, Michał Bernacki, Dominik Boryś, Sergiusz Sosna, Martyna Utrata, Bartosz Bilek, Maja Goraus, Sara Skrobol i Julia Adamus. Następnie dzieci wręczyły strażakom pamiątkowe ZŁOTE MEDALE DLA STRAŻAKA za ich poświecenie i pomoc innym. Strażacy przybliżyli dzieciom swoją ciężką pracę oraz zaprosili je do zwiedzenia remizy i samochodu strażackiego. Przedszkolaki mogły założyć ubiór strażaka i hełm, żeby samemu na chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem. Bardzo dziękujemy naszym druhom za zaproszenie, ich poświęcenie i życzymy jak najmniej wyjazdów.

Mariola Pytel

Zobacz więcej zdjęć.