Z wizytą w Sołtysówce

Klasa I b udała się dzisiaj z wizytą do Sołtysówki. Czekała tam na nas Sołtys -Pani Barbara Psik, która pokazała nam siedzibę sołectwa. Poznaliśmy krótką historię budynku, w którym mieści się urząd sołtysa, a także usłyszeliśmy słów kilka na temat historii Piasku i sprawowanej tutaj władzy na przestrzeni dwóch stuleci. Dowiedzieliśmy się, na czym polega rola sołtysa i jak można nim zostać. Uczniowie próbowali wyrazić swoje zainteresowania tym, co dzieje się w naszej miejscowości. Wiemy jednak dobrze, że nie wszystko można naprawić, ulepszyć, zmienić tak od razu… Ale wiele też zależy od każdego z nas!

W Sołtysówce spotkaliśmy się też z Dzielnicowym mł. asp. Wiesławem Flisiem, który przypomniał uczniom o wielu ważnych sprawach związanych z bezpieczeństwem. Dowiedzieliśmy się,  jak zachowywać się w sytuacji różnych zagrożeń, do kogo zwrócić się o pomoc. Ponadto przypomniał nam, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.