Spelling Contest

13 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny konkurs literowania w języku angielskim –  Spelling Contest. Uczestniczyło w nim 18 uczniów klas czwartych i piątych ze szkół gminy Pszczyna.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do pracy nad ortografią języka  angielskiego oraz rozumieniem  ze słuchu. Polegał on na znajomości poszczególnych liter alfabetu oraz zapisaniu usłyszanych liter i wyrazów,  a także uzupełnianiu brakujących samogłosek.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Po pierwszym etapie zostało wyłonionych 12 uczestników, którzy dzielnie przystąpili do trudniejszych zadań etapu drugiego. Pośród pięciu konkurencji, niemałą łamigłówką  okazało się pogrupowanie liter alfabetu według dźwięku. Natomiast wszyscy świetnie poradzili sobie z ćwiczeniem rozumienia ze słuchu i bezbłędnie uzupełnili brakujące wyrazy w piosence.

Pierwszą nagrodę zdobył Kacper Skoczyński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie, drugą  zdobyła Ania Poloczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, trzecia nagroda przypadła Zuzannie Święs ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Czarkowa. Przyznano cztery wyróżnienia dla:  Zosi Kłapyty naszej uczennicy  z klasy IV a oraz Janowi Skowrońskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 18, Roksanie Sawickiej z SP nr 1 w Pszczynie oraz Remigiuszowi Żyle z SP  nr 15 w Jankowicach.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie. Mam nadzieję, że zmotywuje ich on do dalszego pogłębiania swoich językowych umiejętności.  Dziękuję nauczycielom, którzy podjęli trud przygotowania uczniów.

Dziękuję bardzo Pani Basi Kudeli za pomoc w organizacji konkursu, fachowe rady oraz pomoc przy sprawdzaniu testów. Bez tego z pewnością wszystko nie odbyłoby się tak sprawnie.

Dziękuję bardzo Dyrekcji naszej szkoły, która zaangażowała się w organizację konkursu, jak również Paniom z sekretariatu, świetlicy oraz wszystkim Osobom, które zadbały o to, aby nasi goście miło spędzili czas przy kawie i ciastku w czasie, gdy ich podopieczni pisali ten konkurs.

Jolanta Świerzy, nauczyciel języka angielskiego, organizator konkursu