Konkurs Doodle 4 Google „…Pozdrowienia z Polski”

Dzisiaj rozpoczęła się II edycja organizowanego przez Google konkursu plastycznego Doodle 4 Google. Tak jak w poprzedniej edycji celem konkursu jest zaprojektowanie własnego logo Google, czyli doodla Smile

W tym roku zadanie polega na interpretacji hasła „…Pozdrowienia z Polski”. 8 czerwca zwycięski doodle uczci dzień rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Oprócz tego zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, autorzy 15 finałowych prac otrzymają sprzęt komputerowy.

Patronat artystyczny nad polską edycją konkursu Doodle 4 Google objęła Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. W procesie selekcji prac konkursowych w jury obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki zasiądzie również Edward Lutczyn, artysta plastyk, Iwo Zaniewski i Kot Przybora, założyciele agencji reklamowej PZL oraz Dorota Wellman, dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna.

W zeszłym roku Iga Kania zakwalifikowała się do pierwszej 200 nadesłanych prac. A projektów musiało być mnóstwo skoro tylko z naszej szkoły zostało wysłanych przeszło 20 prac!
Wszystkich uczniów zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, bo rysować potrafi każdy!

Więcej informacji w zakładce: Sterfa ucznia – Konkursy