„Dzień Pluszowego Misia”

Dnia 25 listopada po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pluszowego Misia”.

Historia tego święta sięga do roku 1902 kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.

W ten szczególny dzień, dzieci zawitały w przedszkolu ze swoimi ulubionymi maskotkami- pluszowymi misiami. W ciągu dnia brały udział w różnych konkursach, wygrywając drobne upominki. Wszystkie dzieci zostały obdarowane medalami z wizerunkiem misia.