Konkurs Baltie 2011

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu „Twórcza informatyka z Baltie” zainicjowanego na śląsku przez nasze kuratorium. Szkoła, nauczyciele i uczniowie otrzymali do końca roku możliwość korzystania za darmo z oprogramowania programistycznego Baltie.

W maju można już zauważyć pierwsze efekty pracy z Baltie. Wielu uczniów samodzielnie rozwiązuje konkurs Junior B3 2011.
12 maja 36 uczniów w 16 drużynach przystąpiło do szkolnego etapu konkursu Baltie 2011.

Najlepsze drużyny w grupie A (I-V kl.) to:

  1. Kiszony ogórek,
  2. Questions,
  3. Fiszu,
  4. Zwariowane dziewczyny.

Najlepsze drużyny w grupie B (VI-III kl. Gim) to:

  1. Masters,
  2. Karolinka,
  3. Lucyferki,
  4. Bieber.

Drużyny te wzięły udział w regionalnym etapie konkursu. Brali w nim udział uczniowie ze Słowacji, Czech, Polski i Białorusi -razem 365 drużyn programujących na Baltie 3.

Nasza najlepsza drużyna, Masters (Kamil Kułagowski, Paweł Operchalski, Paweł Jucha), w ogólnym rankingu zajęła 102 miejsce. W swojej grupie B spośród Polaków zajęli 6 miejsce i przeszli do etapu międzynarodowego, który odbędzie się w Sturovie na Słowacji. Najlepsza nasza drużyna w grupie A to Questions (Karolina Kalinowska, Zuzanna Janosz i Joanna Duńka), która zajęła 24 miejsce.