Hospicjum

Co roku uczniowie klas szóstych poznają tematykę hospicyjną. Po raz pierwszy gościmy w naszej szkole wolontariuszy pszczyńskiego hospicjum św. O. Pio w tygodniu miłosierdzia w 2006 roku.

W tym roku również zapoznali się z pracą wolontariuszy działających w hospicjach. Zobaczyli ciekawą prezentację ukazującą różnorodną pomoc człowiekowi cierpiącemu, przekonali się jak ważne jest towarzyszenie choremu do samego końca jego życia. Z panią pielęgniarką opracowali cechy dobrego wolontariusza, którym może zostać każdy, kto ma otwarte serce na potrzeby ludzi chorych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali karteczki z myślami św. O. Pio, foldery informujące o działalności pszczyńskiego hospicjum oraz w prezencie koszulki wolontariusza.

sp_a0012

Może w niedalekiej przyszłości ktoś z nich zapragnie pomagać ludziom chorym i włączy się bezinteresownie w dzieło hospicjum.

Barbara Pyclik