Rekolekcje szkolne 15-17 marca 2010 roku

W dniach od 15-17 marca odbyły się rekolekcje dla dzieci naszej szkoły. Rekolekcje przebiegały równocześnie w szkole i w kościele.

Nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Piotr z bielskiej parafii. Głoszone nauki, ksiądz rekolekcjonista wzbogacał ciekawymi prezentacjami. Poruszył wartość miłości i akceptacji drugiego człowieka takiego jakim jest.
Uczniowie klas starszych dowiedzieli się, że być dobrym to za mało, że trzeba starać się być świętym, bo do tego każdy jest powołany. Bóg daje nam teraz czas, aby to osiągnąć. Do świętości prowadzi nas Eucharystia i modlitwa.

Odnowiono przyrzeczenia chrzcielne, wyrzekając się szatana, zła, chcąc żyć w łasce Bożej.

dscf5345

Inscenizacja przypowieści Jezusa „o Miłosiernym Ojcu” przedstawiona przez uczniów klasy szóstej wprowadziła obecnych w nabożeństwo pokutne, uczniowie skorzystali z sakramentu spowiedzi doświadczając znów Bożego miłosierdzia.

dscf5359

W szkole uczniowie przygotowali inscenizację pt.„Mały Książę” wprowadzającą w temat dotyczący wartości przyjaźni i szukania przyjaciół w swoim życiu. O swojej przyjaźni z Jezusem opowiedziała uczniom zaproszona siostra Salwatorianka ze zgromadzenia sióstr Boskiego Zbawiciela z Goczałkowic. Razem z nią uczniowie śpiewali pieśni religijne chwaląc Boga. W klasach rozmawiali z wychowawcami na temat przyjaźni i jej wartości w życiu.

W drugim dniu uczniowie zobaczyli film „Opowieść o Jezusie” ukazujący historię życia i Jego zbawcze dzieło widziane oczami dzieci. Wykonali prace plastyczne „Jezus przyjacielem każdego z nas”.

Zakończono rekolekcje Mszą świętą odprawioną w intencji dzieci, nauczycieli i ich rodziców. Dziękowano Bogu za ten czas łaski i zasiew Bożego słowa w sercach.

Barbara Pyclik