Mikołaj w przedszkolu

„Kiedy za oknami w śniegu zasną drzewa
kiedy nad polami wiatr o zimie śpiewa….”

Dzisiaj tj. 9 grudnia zagościł do nas długo wyczekiwany gość! Starszy Pan w ciepłym czerwonym płaszczczu z długą siwą brodą.

Nasz ukochany Mikołaj, który zawsze o nas pamięta. Towarzyszyła mu Śnieżynka, która przygotowała z nami powitanie dla Mikołaja w formie wierszyka i piosenki. Śpiewaliśmy razem, rozmawialiśmy i uczyła nas rymowanek, było bardzo wesoło i sympatycznie. Każde z nas świetnie się bawiło i oczywiśnie nie mogliśmy się doczekać prezentów, które Mikołaj miał ukryte w olbrzymim worku. Po wspólnych zabawach i opowieściach Mikołaja o długiej i męczącej podróży, rozeszliśmy się do naszych sal gdzie grzecznie oczekiwaliśmy na naszego gościa. Oczywiście byliśmy przygotowani. Wysprzątana sala, wesoła piosenka oraz mnóstwo namalowanych przez nas pięknych obrazków miały być podziękowaniem za tę wizytę i podarki, którymi zostaliśmy obdarowani.

Był również czas na małą sesję fotograficzną. To najlepszy dowód na to, że Mikołaj naprawdę istnieje i kocha dzieci. Wprawdzie rok to mnóstwo czasu ale wierzymy, że Mikołaj znów nas odwiedzi, a to wystarczy by cierpliwie czekać i móc zasłużyć swoim zachowaniem na tą cudowna wizytę Starszego Pana.

Kornelia Pala