Na polu kukurydzy

W przeddzień zmiany pory roku 21 września, cztery grupy przedszkolaków (dzieci w wieku 4-6 lat) wraz z Paniami wybrały się do gospodarstwa państwa Pudełko na pole kukurydzy.

Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć kolbę kukurydzy, mogły ją obrać z liści i samodzielnie poznać jej budowę, a przede wszystkim mogły ją pozbierać z pola i przynieść do przedszkola.

Słoneczna pogoda pozwoliła przedszkolakom wybiegać się i wyhasać do woli podczas zbierania kukurydzy, a pragnienie gasiły pod wiatą, gdzie również odpoczywały i regenerowały siły do powrotu.

Wycieczka była dla dzieci wielkim przeżyciem, ponieważ mogły doświadczać, poznawać i w przyjemny sposób przyswajać nowe wiadomości.

Pragnę podziękować również Pani Basi, która co roku gości nas. Dziękujemy za czas jaki nam Pani poświęciła i za możliwość zabrania do domów zebranych plonów, z których dzieci tworzyły kukurydziane ludziki.

kukurydzawiatazbiory