Konkurs Techniczny

Po raz drugi, w naszej szkole, odbył się Konkurs Techniczny. Wzięło w nim udział 7 par uczniów z klas piatych. Mieli oni za zadanie przygotować z materiałów do recylkingu robota. Roboty świeciły oczami, nosami, sercami, grały i mrugały co w większości zawdzięczały oświetleniu rowerowemu i kartkom okolicznościowym.

Następne zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówki, której zakres obejmowały wiadomości z lekcji techniki oraz wiadomości o wielkich wynalazcach i ich wynalazkach.

Trzecie zadanie to wykonanie doświadczenia (elektryczność, magnetyzm, optyka) i omówienie go.

Zwycięzcami zostali Dominika Kotwasińska i Robert Tatarczuch. Zaledwie pół punktu mniej otrzymały Milena Szczotka i Weronika Pęszor oraz Agnieszka Kania i Sylwia Staroń.

konk_tech