Wycieczka po kinie

W pierwszym dniu ferii, 26 stycznia, Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego pojechał na wycieczkę do kina w Tychach. W tym dniu kino dla wszystkich, którzy przyszli wcześniej na seans filmowy, oferowało możliwość zwiedzania kina „od podszewki”.

Wszyscy zwiedzający zostali podzieleni na małe grupy i rozpoczęli wędrówke po kinie za miłą pania przewodniczką. Trasa zaczynała się w magazynie gdzie można było zobaczyć plakaty ze wszystkich wyświetlanych filmów, ulotki reklamowe i rózne gadżety związane z filmami. Następny przystanek to wielka zmywarka do okularów, w których ogląda się filmy 3D. Po wielu schodach i przejściu na inny poziom można było zobaczyć zaplecze sklepiku, gdzie stoją m.in. wielkie butle z coca-colą i worki z kukurydzą na popcorn. W szatni dla pracowników okazało się, że szafki na ubrania są takie same jak te w szkole. Następne schody, ewakuacyjne, prowadziły na tyły kina, gdzie leżały wielkie szpule z filmami. To tu znajduje się projektor, który wyświetla filmy i tu kończyła się wędrówka po kinie.

kinokino1kino3

To jednak nie był koniec rozrywek. Wylosowani widzowie mogli uczestniczyć w wielu konkursach, np.: na najszybsze posprzątanie rozsypanego popcornu, slalom wózkiem z workiem na śmieci lub slalom z workiem kukurydzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – gadżety zwiazane z kinem.

kino2kino4kino5

Po zaciętym boju o nagrody wszyscy mogli zobaczyć piękny film Wall-E, w którym główni bohaterowie to roboty