Wycieczka na Magurkę Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego

W dniu 14 pażdziernika uczniowie w ramach Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego pojechali na kolejną wycieczkę.

Tym wybraliśmy się na jeden ze szczytów w Beskidzie Małym – na Magurkę.

Trasa była trochę trudniejsza niz zazwyczaj ale nie przeszkodziło to na wdrapanie się na szczyt nawet najmłodszej, 4-letniej uczestniczce wycieczki.

Wysiedliśmy z pociągu na stacji Bielsko-Biała Mikuszowice i czerwonym szlakiem, przez Rogacz udaliśmy się do schroniska na Magurce. Droga była stroma ale z pięknymi widokami, obsypana grzybami, borówkami i jerzynami, co powodowało liczne postoje. Tradycją wycieczek szkolnych z naszej szkoły na tę górę jest zakup lodów w sklepie na Magurce. i tym razem zjedliśmy lody co pozwoliło nam bardzo szybko dojść na szczyt :)

Drogę powrotną przebyliśmy szlakiem żółtym do Łysej Polany a następnie zeszliśmy czerwonym do stacji w Bielsku-Białej Leszczynach.