Pieczenie ziemniaka

Dnia 15 października w ramach projektu edukacyjnego „Moja mała ojczyzna” grupa starszaków pani Aliny Bałuch wybrała się na spacer do gospodarstwa rolnego Oskara Psika i jego rodziców. Chociaż trasa była daleka – dzieci dzielnie maszerowały przepiekną aleją dębową podziwiając jesienne kolory drzew.

Na miejscu dziadek wraz z tatą Oskara rozpalili wielkie ognisko do pieczenia ziemniaków. Grupa starszaków miała okazję w tym czasie:.

  • samodzielnie pozbierać wykopane na polu ziemniaki,
  • pooglądać hodowlę koni, krów i królików,
  • zapoznać się z wyglądem i przeznaczeniem maszyn rolniczych.

Po tych atrakcjach czas wracać było na pole, gdzie na przedszkolaków czekały już upieczone, przepyszne ziemniaki. Dodatkową niespodzianką były soczki przygotowane dla każdego dziecka przez mamę Oskara, za które bardzo dziękujemy.

Przedszkolaki niechętnie opuszczały gospodarstwo Państwa Psik. Jednak na pocieszenie dziadek Oskara zaprosił grupę starszaków na zimowy kulig. Trzymamy za słowo!