Kangur 2008

27 marca odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. W Polsce konkurs ten jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Konkurs w szkole podstawowej jest rozgrywany w trzech kategoriach: Kangurek (klasy II), Maluch (klasy III i IV) oraz Beniamin (klasy V i VI).
Najlepszym wynikiem jest tytuł laureata, następnie wynik bardzo dobry oraz wyróżnienie. Atrakcyjność konkursu jest spowodowana m. in. jego prostą formułą. Zawody Kangura odbywają się w jednym dniu, wspólnym dla wszystkich krajów biorących w nim udział i trwają 75 minut. Kangur Matematyczny swą atrakcyjność zawdzięcza także nagrodom przyznawanym przez organizatorów. Najważniejsze z nich, to udział w międzynarodowych obozach matematyczno – rekreacyjnych oraz w wycieczkach zagranicznych.

W naszej szkole konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 49 uczniów klas II-VI.
A oto najlepsze wyniki KANGURA uczniów naszej szkoły w latach 2004-2007:
Kangur 2004 – 18 startujących:

• K. Koczuba – wyróżnienie (kl. III),
  • M. Młotek – bardzo dobry (kl. IV),
  • W. Jaworski – wyróżnienie (kl. IV),
  • Ł. Harazin – wyróżnienie (kl. IV),
  • P. Korycki – bardzo dobry (kl. V),
  • B. Szczęśniak – wyróżnienie (kl. V).

Kangur 2005 – 28 startujących:

• K. Koczuba – bardzo dobry (kl. IV)

Kangur 2006 – 35 startujących:

• K. Broda – wyróżnienie (kl. V),
  • N. Czarnecka – wyróżnienie (kl. V),
  • M. Młotek – bardzo dobry (kl. VI) – nagrodą był wyjazd do Wiednia.

Kangur 2007 – 50 startujących:

• K. Kułagowski – bardzo dobry (kl. II),
  • Ł. Bielecki – wyróżnienie (kl. III),
  • R. Tatarczuch – wyróżnienie (kl. III),
  • A. Klima – wyróżnienie (kl. IV),
  • N. Czarnecka – wyróżnienie (kl. VI).

Trzymamy kciuki za tegorocznych uczestników !!!

Anna Ryba