Zabawa mikołajkowa w przedszkolu

„Mikołaj się zbliża
dzieci się radują…”

6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Mikołajkowa z udziałem zaproszonych gości i oczywiście dzieci przedszkolnych.

Poprowadził ją pan Bogusław Grzywa,

Pan Bogusłąw Grzywa

który przygotował dla dzieci zagadki, konkursy i zabawy przy muzyce.

Grupa maluchów
Grupa średniaków

Przedszkolaki uczestniczyły m.in. w konkursie pt. „Najlepszy tancerz” przy muzyce „rock and roll”.

Wybrani tancerze do konkursu

Rywalizacja była zacięta i pojawiły się trudności z wyborem najlepszego tancerza.

Czy Filipek?

Czy też Julka, a może Martynka?

Julka i Martynka

Oto laureaci:

• Julka Skamarajtys
  • z grupy straszaków,

• Filipek Grzesica
  • z grupy średniaków,

• Martynka Swadźba
  • z grupy maluchów.

Wszystkich laureatów nagrodzono gromkimi brawami.

Naszą zabawę mikołajkową odwiedził także długo oczekiwany gość – Mikołaj, który zaprosił wszystkich do dalszej zabawy. Razem z dziećmi tańczył i bawił się w kole, w pociągu, solo i w parach.

Długo oczekiwany gość

Wysłuchał: wiersze w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, piosenkę zaśpiewaną przez małego Mikołaja i piosenki przygotowane przez najbardziej odważnych starszaków.

Maluchy
Mikołaj śpiewa piosenkę

Piosenka dla Mikołaja

Na zakończenie Mikołaj rozdał dzieciom przygotowane niespodzianki: paczki ze słodyczami. Każdy przedszkolak miał okazję stanąć obok Mikołaja albo wdrapać mu się na kolana, odebrać paczkę i zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

Zuzia i Dominik

Ola i Patryk

W naszej zabawie mikołajkowej uczestniczyły także przyszłe przedszkolaki, m.in. Małgosia Helios (która odważnie odebrała paczkę od Mikołaja) oraz wiele innych dzieci, które chętnie wraz z nami wesoło się bawiły.

Małgosia Helios

Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny, niespodzianki i do zobaczenia za rok…

Oskarek Mikołajem za rok?