Żubrowisko i przedszkolaki

Grupy średniaków pod opieką Pani Korneli Pali oraz młodszych średniaków pod opieką Pani Aldony Szłapy dnia 26 września wybrały się do Jankowic do Pszczyńskich Żubrów przy Nadleśnictwie Kobiór.

Dzieci wykorzystały mało sprzyjającą pogodę do spaceru po ścieżce dydaktycznej wypatrując we mgle i w kniejach żubrów.

Przed wejściem na ścieżkę dydaktyczną
Tablica dydaktyczna - Skrzydlaci Mieszkańcy Lasu
Gęsiego wąską kładeczką

Po wielu staraniach i w absolutnej ciszy udało się przedszkolakom oraz ich opiekunom zaobserwować ogromne zwierzęta przy paśniku.

Żubry z bliska
Na wybiegu

Po spacerze dzieci obejrzały edukacyjną bajkę utwalającą świeżo zdobyte wiadomości o żubrach, ich zwyczajach, ulubionym jedzeniu itp.

Podczas seansu dydaktycznego

Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku: pysznego pączka i soczku pod wiatą, po którym zmęczone ale pełne wrażeń przedszkolaki wsiadły do autobusu i bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Pod wiatą

Aldona Szłapa