Zróbże minę uprzejmą, żubrze

Dnia 17 września 2007 r. klasy trzecie odbyły wycieczkę autokarową do Rezerwatu Przyrody „Żubrowisko” w Jankowicach. Wycieczka zaplanowana była celem urozmaicenia i zainteresowania uczniów aktualnie przerabianą tematyką „Las nas zauroczył”.

W pierwszej kolejności, idąc szlakiem ścieżki edukacyjnej prowadzącej dookoła rezerwatu, uczniowie utrwalili i pogłębili swoją wiedzę na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Następnie mogli na żywo podziwiać te wyjątkowe ssaki, a także zakupić drobne pamiątki. Ostatnim punktem programu było przedstawienie przez panią przewodnik prezentacji multimedialnej, dzięki której w sposób interesujący uczniowie poznali tajniki życia żubrów: skąd się wzięły w rezerwacie jankowickim, czym się żywią, jak długo żyją, ile potrafią ważyć i inne ciekawostki.

Pełni wrażeń, bogaci w wiedzę przyrodniczą i szczególnie zadowoleni z pobytu w rezerwacie „żubrowisko” uczniowie wrócili do szkoły.

Karina Głowacka-Bieszczad, Beata Skrzypiec