Mali Pioskowianie w roku szkolnym 2006/2007

W tym roku szkolnym opiekunami zespołu Mali Pioskowianie były panie: Karina Głowacka-Bieszczad i Elżbieta Sobiech. Akompaniował zespołowi na akordeonie pan Stanisław Standura. Zespół liczył 53 członków a najmłodsza z nich, Iga Kania, chodziła jeszcze do zerówki!

Po kilkumiesięcznej pracy zespół Mali Pioskowianie, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, występował w Suszcu w rejonowych eliminacjach XIV Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie” im. A Dygacza. Konkurs odbył się 28 kwietnia 2007r. Zespół Pieśni i Tańca „Mali Pioskowianie zwyciężył w eliminacjach, w kategorii Zespoły wokalno-instrumentalne, w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu.

Dnia 25 maja zespół zaprezentował się w XIII Festiwalu Folklorystycznym Dzieci i Młodzieży Miedźna 2007’ na scenie Domu Kultury w Woli. Młodzi artyści zajęli I miejsce otrzymując dyplom oraz nagrodę pieniężną.

W uroczystym dniu – Dniu Matki – Mali Pioskowianie zatańczyli, zaśpiewali i zagrali na instrumentach w Pszczynie, w skansenie wsi, na estradzie pod gołym niebem. Ich występ mogli podziwiać mieszkańcy Pszczyny a w szczególności rodzice i znajomi uczniów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Zwieńczeniem całorocznej pracy był występ podczas Finału XIV Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie”, w którym nasz zespół zdobył III miejsce. To ogromny sukces zważywszy na fakt, że konkurs odbywał się na szczeblu wojewódzkim.

Dnia 2 czerwca nasz zespół regionalny przedstawił swój program artystyczny dla rodziców i nauczycieli podczas pikniku rodzinnego. Była to kolejna prezentacja nagrodzona brawami. Starsze uczennice naszego zespołu (szóstoklasistki), w innych już strojach zatańczyły dodatkowo taniec nowoczesny cha-cha.

Karina Głowacka-Bieszczad

2 myśli w temacie “Mali Pioskowianie w roku szkolnym 2006/2007”

 1. Yeah, yeah
  Jestem pierwsza!!!!!!!!!!!!!1
  ^^podnieciąłam się xD (żart)
  No i nie wiem o czym jest ten wpis czy co to jest, ale gitessss, ważne że pierwsza xD
  ||Cygareta, Cygareta, papierosw tyle nie pal ||
  No bo w sobote jade, i bede tesknić za ta wsią xD
  No bo ta wieś, jest taka ze wsi xD
  Bredze już, a wiem przez co i przez kogo xD

  No to ByWaJcIe :*
  Wracam po 20 xD

 2. No, ja też już kończę komentować:P
  Fajnie nam się udało w tym roku z Małymi Pioskowianami.
  Wyszło THE BEST.
  Dziękujemy paniom za wyrozumiałość i to, że wyszkoliły nas na doskonałych tancerzy i śpiewaków (śląskich :P)

Możliwość komentowania została wyłączona.