Wycieczka do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klasy IV b uczestniczyli w pieszej wycieczce do Pszczyny, która była częścią projektu „Zapraszamy do Pszczyny” (zobacz więcej Projekt edukacyjny “Zapraszamy do Pszczyny” [pdf 583,0 KB]).

Projekt był realizowany od kwietnia do czerwca 2007 r. w kl. IV b na lekcjach wychowawczych, lekcjach informatyki oraz podczas właśnie tej wycieczki. Głównym założeniem było zapoznanie z najważniejszymi zabytkami Pszczyny – dziedzictwem kulturowym regionu. Uczniowie poprzez metodę projektów samodzielnie realizowali zadania przygotowane i koordynowane przez nauczyciela (wybór i opis zabytku, wykonanie zdjęcia, rysunku, zredagowanie opowiadania). Pewne prace wykonywane były wspólnie – plan wycieczki, album.

Uczniowie podczas realizacji projektu wyszukiwali w dostępnych źródłach informacji o zabytkach Pszczyny i ich historii, korzystając z edytora tekstu (podczas lekcji informatyki) zapisywali te informacje w pliku, a następnie podczas wycieczki do Pszczyny wykonywali zdjęcia oraz rysowali w plenerze wybrany zabytek.

W ten sposób powstał album „Zapraszamy do Pszczyny”, który zasili księgozbiór szkolnej biblioteki.

Sprawdzianem był konkurs ze znajomości zabytków i ich lokalizacji, a zwyciężczynie – Ania Klima i Gosia Koczuba w nagrodę otrzymały dużą porcję lodów.

Anna Ryba

Na Reitwegu
Przed Zamkiem
W parku
W parku 2
Przed Bramą Wybrańców

3 myśli nt. „Wycieczka do Pszczyny”

  1. Hehe, fajnie mało wpisów więc się wpisuje, ale ja mam prośbę dla Pań, żeby mi dali z czegoś 1 i wtedy jeszcze zostanę w szkole i to jest genialne, bo ja nie chcę stąd iść!

  2. A mnie nie wzieliFrown
    A mojej foty nie chca daćFrown

    Jak się komuś nie podoba to………….. może zostać xD

  3. no wycieczka do pszczyny a my nie bylismy bo mamy taką panią ze normalnie…..

Możliwość komentowania jest wyłączona.