Pokaz ptaków świata

18 maja 2007 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole, wspaniałego przyrodnika i miłośnika wszystkich zwierząt – pana Andrzeja Pająka.

Tym razem przywiózł nam swoją kolekcję ptaków świata. W pokazie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły (klasy I – VI). W bardzo przystępny i ciekawy sposób, pan Andrzej opowiedział nam o zwyczajach, cechach charakterystycznych, budowie oraz przystosowaniach do życia w różnych środowiskach ptaków.

Dzięki pięknej kolekcji wypreparowanych ptaków mogliśmy z bliska zobaczyć ptaki, których nie moglibyśmy zobaczyć w naturze. Znalazły się tam znane nam gatunki takie jak: dudek, sójka, pustułka, głuszec, rodzina kurowatych, brodzących, blaszkodziobych oraz papuga ara, kakadu, amazonka.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, jak ważne i wartościowe okazują się tak zwane lekcje przyrody na żywo.

Katarzyna Bilek

Ptaki 1
Ptaki 2
Ptaki 3Ptaki 4

2 myśli nt. „Pokaz ptaków świata”

 1. No, fajny był pokaz Grintylko szkoda, że były sztuczne, ale bardzo bardzo łądne Grin
  Pozdersy fajnie, ze się cze grać na Skrzypcach Razz

 2. Mala popieram i źle sie czuje (moja choroba daje o sobie znać)
  I’m very stupidGrin
  ^^Umiem po angielsku WYPAS
  A ptoki fajne byłyGrin
  Bo siedziałam w ciekawym otoczeniuGrin
  I było bardzo fajnieGrin

Możliwość komentowania jest wyłączona.