Pokaz ptaków świata

18 maja 2007 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole, wspaniałego przyrodnika i miłośnika wszystkich zwierząt – pana Andrzeja Pająka.

Tym razem przywiózł nam swoją kolekcję ptaków świata. W pokazie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły (klasy I – VI). W bardzo przystępny i ciekawy sposób, pan Andrzej opowiedział nam o zwyczajach, cechach charakterystycznych, budowie oraz przystosowaniach do życia w różnych środowiskach ptaków.

Dzięki pięknej kolekcji wypreparowanych ptaków mogliśmy z bliska zobaczyć ptaki, których nie moglibyśmy zobaczyć w naturze. Znalazły się tam znane nam gatunki takie jak: dudek, sójka, pustułka, głuszec, rodzina kurowatych, brodzących, blaszkodziobych oraz papuga ara, kakadu, amazonka.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, jak ważne i wartościowe okazują się tak zwane lekcje przyrody na żywo.

Katarzyna Bilek

Ptaki 1
Ptaki 2
Ptaki 3Ptaki 4