Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

W dniu 24 marca uczniowie z Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego odbyli następną wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy do Centralnego Muzeum Pożarnictwa, które znajduje się w Mysłowicach. Zobaczyliśmy najprzeróżniejsze modele wozów i samochodów strażackich, krótkie i bardzo długie drabiny oraz różnorodny sprzęt pożarniczy.

W tym samym budynku znajduje się także Muzeum Miasta Mysłowic, gdzie można zobaczyć różne pamiątki związane z miastem, modele szybowców, stare sprzęty. Jedną całą scianę pokrywają zdjęciami pokazujące jak zmieniało się miasto i ci co w nim mieszkają. Inna pokazuje górnika i jego narzędzia pracy bo Mysłowice od dawna związane są z kopalnią.

Wszyscy, którzy nie byli na wycieczce niech żałują i czekają na następną!

Karolina Zioło

Samochody gaśnicze

Ochrona chemiczna

Bliskie spotkania 3 stopnia

Model samolotu

Spotkanie z górnikiem

Modele szybowców

Suszarka jako narzędzie tortur

Wóz podarowany przez Wielką orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jedna myśl nt. „Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego w Centralnym Muzeum Pożarnictwa”

  1. cześć!! tu osobniki z rocznika ’92, mamy male pytanko: dlaczego nie ma żadnego zdjęcia z naszego rocznika? Serdecznie pozdrawiamy naszą byłą wychowawczynię Panią Jadwigę Mazurczyk oraz serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Kudeli, za to ze jako jedna z nauczycielek odważyła sie jechać z nami na wycieczke. POZDRO:*

Możliwość komentowania jest wyłączona.