Misje 2007

W roku 2007 bardzo intensywnie przygotowujemy się do przeżycia Świąt Wielkanocnych.

W naszej parafii odbywały się misje święte. Przebiegały pod hasłem „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. Nauki misyjne głosili księża Salwatorianie. W pierwszym dniu misji O. Mikołaj uświadomił nam, że każdy jest listem Boga do drugiego człowieka.

Mogliśmy rozpocząć nasze przygotowania do Świąt Wielkanocnych korzystając z sakramentu pokuty i pojednania. Wiemy, jak ważna jest ta „delikatna nić’, którą jesteśmy połączeni z naszym Stwórcą, a która zostaje zerwana przez nasz grzech. Konfesjonał jest tym miejscem, gdzie na nowo tę „nić” zawiązujemy tworząc na niej supeł, przez co staje się krótsza, a my bliżej Boga.

Każdy z nas jest powołany do świętości, tak jak światło przenika przez witraż i możemy podziwiać jego piękno, tak przez nasze życie inni powinni zobaczyć piękno i miłość Boga.

Czyny pokutne, post, modlitwa i jałmużna pomogą nam w lepszym przygotowaniu naszych serc na spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym, a nauki misyjne będą wydawać obfite owoce w naszym życiu.

Oprac. Barbara Pyclik.

Chór
Ojciec rekolekcjonista
Posypanie popiołem

2 myśli nt. „Misje 2007”

  1. Nawet fajnie było bo można było ziomów spotkać i gitesss. Ten ksiądz był wypsionyRazz Niech zaś przyjedzie

Możliwość komentowania jest wyłączona.