Wyjazd do teatru Banialuka

W dniu 17 stycznia 2007 r. uczniowie klas I – III pojechali do teatru lalek Banialuka w Bielsku – Białej na spektakl pt. „Piękna i Bestia”.

Jest to opowieść o miłości i poświęceniu, ale także o próżności, zawiści i głupocie. Bohaterką jest dziewczyna o niezwykłej urodzie i dobrym, kochającym sercu. W celu ratowania życia ojcu oddała się w ręce przerażającej Bestii. Potrafiła się z nią zaprzyjaźnić, a w chwili zagrożenia przyjść z pomocą. Dobroć i miłość skruszyły klątwę i okrutna Bestia zmieniła się w pięknego królewicza. I jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło.

Spektakl „Piękna i Bestia” otrzymał Złotą Maskę i został uznany za Najlepszy Spektakl Roku, a także otrzymał nagrody na festiwalach lalkowych w Ostrawie i w Opolu.

Myślę, że przedstawienie podobało się uczniom, a wysmakowana scenografia, piękne kostiumy i świat teatralnej magii tworzące wspaniałą atmosferę na długo zostaną w ich pamięci.

Agnieszka Tużnik