Wycieczka klas pierwszych do Gazety Wyborczej

Dnia 25 kwietnia pojechaliśmy autokarem do Tychów.

Celem wycieczki było zwiedzanie Gazety Wyborczej i radia.

Byliśmy na miejscu o godzinie 12.00. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Radia „Karolina”. Poznaliśmy tam pracę radiowców. Pani Ewelina prowadziła właśnie audycję radiową i przedstawiła nas słuchaczom.

Następnie poznaliśmy pracę redakcji gazety. Pani redaktor opowiedziała nam, jak powstaje gazeta. Pokazała nam różne dodatki do Gazety Wyborczej np. Wysokie obcasy. Poznaliśmy różne działy gazety np.dział reklamy i ogłoszeń.

Potem zwiedziliśmy drukarnię. Pokazano nam różne duże maszyny,które drukowały gazety. Każda z nich miała swoje zadanie np. naświetlanie, układanie.

Wychodząc z budynku otrzymaliśmy kolorowe balony. Mimo hałasu w drukarni praca w „Gazecie” jest ciekawa, ale w radiu ciekawsza.

Nasza wycieczka była udana.

Patrycja Jeleń