Turniej Gier i Zabaw im. Franciszka Witkowskiego

28.10.05 r. w hali sportowej K.S. „Iskra” w Pszczynie odbył się Turniej Gier i Zabaw im. Franciszka Witkowskiego, w którym wzięła udział 40 osobowa reprezentacja naszej szkoły. W wyścigach startowało po 8 zawodników – 4 dziewczynki i 4 chłopców z klas II, III, IV i V.

Każda klasa wykonywała zestaw 5 różnych wyścigów z zastosowaniem przyborów (piłki koszykowe, lekarskie skakanki, woreczki, pałeczki sztafetowe, szarfy), w których należało uzyskać jak najlepszy czas i nie popełniać błędów (odjęcie punktów karnych). Startowało 5 szkół z gminy Pszczyna: SP9 Łąka, SP10 Piasek, SP11 Poręba, SP12 Studzionka i SP16 Studzienice.

Nasi zawodnicy wykazali się dużą sprawnością i wolą walki a w czasie zawodów towarzyszył startującym doping kibiców i sportowa atmosfera.

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasy II
Bielecka Karolina, Piekarczyk Magda, Sosna Karolina, Kotwasińska Dominika, Pęszor Weronika, Piłot Tomasz, Tatarczuk Robert, Janosz Wojciech, Pastuszka Łukasz, Podbioł Maciej.
Klasy III
Macura Weronika, Klima Anna, Wróbel Monika, Goldman Paulina, Ceglarek Aleksandra, Pojda Marcin, Pęszor Adam, Skrzypiec Bartosz, Brychlik Mateusz, Skapczyk Dominik.
Kl. IV
Bratek Aleksandra, Rozmus Angelika, Skapczyk Patrycja, Chrobok Karolina, Kokot Bartosz, Skapczyk Kacper, Ryguła Tomasz, Czysz Rafał, Żymańczyk Mateusz.
Kl. V
Wolszczak Maria, Operchalska Patrycja, Kłapyta Agata, Piłot Aleksandra, Kubacka Patrycja, Piekarczyk Szymon, Pastuszka Mateusz, Skrzypczyk Dawid, Kułagowski Patryk, Narewski Przemysław.

Po zaciętej walce drużyny zajęły następujące miejsca:

1. SP9
  2. SP16
  3. SP11
  4. SP10
  5. SP12

W rywalizacji klas nasi uczniowie zdobyli:

• kl. II – III miejsce
  • kl. III – V miejsce
  • kl. IV – III miejsce
  • kl. V – III miejsce

Szkoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe puchary a w klasyfikacji klas zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami.

Uczniów do zawodów przygotowały panie: Agnieszka Mazur, Mariola Mańka, Elżbieta Kałuża, Elżbieta Sobiech, Jadwiga Mazurczyk.
Jadwiga Mazurczyk