Warsztaty teatralne

9 listopada 2005r. odbyły się V warsztaty teatralne dla młodych aktorów naszej szkoły, czyli uczniów należących do szkolnego teatrzyku. Przeprowadził je aktor teatru Pan Jerzy Dziedzic.

Pomógł on nam pracować nad przedstawieniem „Zaginieni”, opartym na fragmentach powieści „Przygody Tomka Sawyera”. Było to żywa lekcja teatru. Aktor przybliżał nam elementy rzemiosła teatralnego. Ćwiczyliśmy ruch sceniczny, dykcję oraz otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek i uwag, jak zainteresować widzów przedstawieniem.

Przez trzy godziny uczyliśmy się, graliśmy nasze role i dobrze się bawiliśmy. Choć były to zajęcia bardzo męczące i wymagające dużego wysiłku uświadomiliśmy sobie, że praca aktora wcale nie jest łatwa, ale dająca wiele satysfakcji.
Mariola Jaworska

Wielka draka w lesie górskiego świstaka

Dnia 4 listopada 2005r. uczniowie klas IV –VI obejrzeli w naszej szkole przedstawienie profilaktyczne pod tytułem „Wielka draka w lesie górskiego świstaka”. Jego wykonawcami byli aktorzy Zakopiańskiego Teatru Promocji Zdrowia.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, zwłaszcza klas młodszych. Żywo reagowali oni na przesłania spektaklu, które dotyczyły konieczności dbania o swoje zdrowie. Oglądanie na żywo przedstawienia granego przez aktorów to ciekawa metoda na zainteresowanie dzieci ważną problematyką zdrowia.
Mariola Jaworska