Wycieczka do kina IMAX „DZIKIE SAFARI”

Dnia 25 października klasy IV miały okazję zobaczyć najnowszy trójwymiarowy film „Dzikie Safari”. Dzięki temu filmowi odbyliśmy niezwykłą podróż po Południowej Afryce. Podróżując jeepem polowaliśmy z kamerą na „Wielką Piątkę” afrykańskich zwierząt:

• słoń afrykański,
  • nosorożec biały,
  • bawół afrykański,
  • lampart,
  • lew.

Była to wspaniała opowieść o dużych i niezwykle już rzadkich zwierzętach, które znalazły swój azyl i opiekę w Afrykańskich Parkach Narodowych.

Film wszystkim bardzo się podobał i okazał się również narzędziem edukacyjnym.
Katarzyna Bilek
Barbara Kudela

Układy Planetarne

Planety

W klasach szóstych odbył się konkurs na najlepiej skonstruowany Układ Planetarny. W konkursie wzięło udział 10 osób. Propozycje były bardzo ciekawe. Planety wykonane z masy solnej, muszli, plasteliny, narysowane, wykonane z metalu, kolorowego papieru. Niektórzy uczniowie skonstruowali w ciekawy sposób orbity, większość starała się zachować proporcje.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z przyrody.
Katarzyna Bilek