Akcja sprzątania świata.

Akcja Sprzątania Świata w tym roku odbywała się w dniach 16 – 18 września. W naszej szkole, jak co roku, rozpoczęliśmy w tych dniach wielką akcję zbierania puszek. Największą ilość puszek przyniosła już po raz kolejny uczennica klasy VIa – Kinga Kania.

Ze względu na deszczową pogodę klasy nie sprzątały terenu szkoły, ale na każdej lekcji przyrody:

  • uczyliśmy się segregować śmieci,
  • poznawaliśmy sposoby ochrony środowiska,
  • przybliżyliśmy problemy zanieczyszczenia, zaśmiecania i niszczenia Ziemi,
  • wymienialiśmy propozycje konkretnych rozwiązań, które mogą istniejącą sytuację zagrożenia stopniowo poprawić.

Dużą pomocą w tej nauce okazało się „Ekopudło czyli Moje Pudełko Odpadowe” – gra edukacyjna, ekologiczna. Uczniowie poprzez gry planszowe, puzzle, pojemniki do segregacji odpadów i kolorowe kartoniki przedstawiające różnorodne odpady nauczyli się jak dbać i nie szkodzić naszej Ziemi.

Katarzyna Bilek