II Wycieczka Rodzinna klasy Va

Dnia 10 września, w sobotę, uczniowie klasy V a wraz z mamami pojechali na II Wycieczkę Rodzinną w góry. O godzinie 8.46 wszyscy wsiedliśmy do pociagu w Piasku, który zawózł nas do Bielska-Białej Leszczyn. Z dworca udaliśmy się w kierunku Koziej Góry.

Idąc przez Cygański Lasek, przez który wiedzie szlak, zobaczyliśmy plac zabaw, który uczniowie znali z półkolonii a mamy z opowiadań. Zatrzymalismy się tam tylko na chwilę bo niestety zaczął padać deszcz. Do schroniska na Koziej Górze szliśmy wzłóż dawnego toru saneczkowego, który był kiedyś najdłuższym torem saneczkowym w Europie! Chłopców bardzo zaintrygowały pozostałości po torze. Kto wie może w przyszłości będą trenować saneczkarstwo?

Kiedy dochodziliśmy do schroniska deszcz rozpadał sie na dobre. Z wielka radoscią weszlismy do budynku, gdzie było ciepło i przytulnie. Zza szyby obserwowaliśmy jeszcze jakiś czas kaprysy pogody a kiedy się trochę rozpogodziło wróciliśmy inną trasą na dół. Do pociągu zostało nam trochę czasu więc mamy zasiadły na ławkach i obserwowały jak ich dzieci wspinają się po pajęczynie i zjeżdzają w rurze.

Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Piasku z planami wycieczki na wiosnę

Karolina Zioło