Wycieczka do kina IMAX

5 maja 2005r. klasy Va i VI b miały okazję zobaczyć najnowszy trójwymiarowy film „Królestwo Owadów” – emitowany na największym w Europie Wschodniej ekranie liczącym 18 m wysokości i 24 m szerokości. Film ten w bardzo przystępny i ciekawy sposób ukazał uczniom cykl życia owadów, ich sposoby rozmnażania i odżywiania, ich rolę w ekosystemie. Akcja filmy rozgrywa się w południowoazjatyckich lasach równikowych, a jej głównymi bohaterami są samica motyla pazia i samiec modliszki.
Film „Królestwo Owadów” okazał się świetnym narzędziem edukacyjnym. Klasa VI podsumowała i uzupełniła wiadomości o owadach i lasach równikowych. Uczniom klasy V wspomnienia z filmu pomogą łatwiej przyswajać materiał w klasie VI.

Organizator: Katarzyna Bilek

Jedna myśl w temacie “Wycieczka do kina IMAX”

  1. A od kiedy to Polska leży w Europie Wschodniej? Nasz kraj leży chyba wystarczająco daleko od Uralu, zeby pretendować do miana środka kontynentu, nie okupować jego wschód. A poza tym… pisząc sprawozdanie, zaczynamy od kilku podstawowych informacji: GDZIE, kiedy, co się stało i kto brał w tym udział.

Możliwość komentowania została wyłączona.