Warsztaty teatralne

22 marca 2005 roku odwiedził naszą szkołę Pan Jerzy Dziedzic- aktor
Teatru Polskiego w Bielsku – Białej. Przeprowadził dla naszych uczniów dwugodzinne warsztaty teatralne. W zajęciach brały udział klasy IV-VI.


Po krótkim wstępie na temat pracy w teatrze i przygotowywania się do występu na scenie przed publicznością, rozpoczęły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie brali w nich bardzo aktywny udział. Razem z prowadzącym uczyli się „rozgrzewać narządy mowy” przed występem, dowiedzieli się co zrobić, aby głos był donośny i słyszany z daleka, ćwiczyli ustawianie się na scenie, a także poznali tajniki „szeptu teatralnego”. Dziewczynki uczyły się chodzić jak modelki na pokazach mody, chłopcy mieli okazję stoczyć pojedynki szablą.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również jakie peruki noszą aktorzy
( mogli je przymierzać ) oraz jak i z czego się je wykonuje.
Przez dwie godziny wszyscy doskonale się bawili, ale również wiele się nauczyli. Wszyscy przekonaliśmy się też, że praca aktora to nie tylko występy
i oklaski, ale przede wszystkim ciężki trud i wielka odpowiedzialność.
Czekamy na kolejne spotkanie z Panem Jerzym Dziedzicem, który obiecał przyjechać, aby spotkać się z naszym „Kółkiem teatralnym”.
Elżbieta Lech